Sommarhemgrupp i Tegnerlunden!

Under hela sommaren är du välkommen på sommarhemgrupp i Tegnerlunden på onsdagar kl. 17:30. Tag med fika, något att sitta på och en bibel. Vi har bön och ”bibelknytis”, det vill säga att de som vill bjuder på bibelord. Vid dåligt väder ses vi i lägenheten på Dalagatan 32. Sommarhemgruppen är en bra möjlighet till uppbyggelse och att lära känna andra från kyrkan.

Vi kommer att hålla på mellan  27/6 till 22/8. Du tar dig enklast till Tegnerlunden via T-bana till Rådmansgatan.

Ansvariga:
Magnus Johansson 076-019 6900
Marianne Hedström 072-993 1993

Vill du gå med i en hemgrupp i höst?
I hemgrupperna träffas vi regelbundet för att tillsammans dela det kristna vardagslivet, be, läsa bibeln, samtala och fika. Det blir oftast en närmare gemenskap i hemgrupperna än vad som är möjligt under gudstjänsterna. Kontakta Eva Rosshagen: rosshagen.eva@gmail.com, 0737-44 51 94.

Post a comment

Berätta att
du kommer