Onsdagsmässor på Lindholmen

Foto: Magnus Aronson

Varmt välkommen till Lindholmen på onsdagsmässor kl 12:00. Vi kommer att hålla på fram till 22 augusti. Efter mässorna serveras en god sopplunch för endast 20 kronor. Kom och var med i en fin gemenskap i en underbar och unik skärgårdsmiljö!

Hur du tar dig till Lindholmen
Åk färjan Angantyr från Stadshuskajen kl. 10:30 eller småbåt med S:ta Clara kyrkas personal från Axelsbergs hamn kl. 11:00. Du tar dig enklast till Axelsberg via tunnelbanans röda linje mot Norsborg. Väl framme går du genom centrum och följ Hägerstens allé åt din vänstra sida, sväng sedan in på gatan Torsslowsbacken på höger sida och följ den ner till hamnen. I hamnen går du till en mindre brygga som ligger till höger om båthamnen. Där hämtar vi dig! 🙂

För mer information kontakta Conny Thelaus: 073-054 76 00.

Foto: Magnus Aronsson

Post a comment

Berätta att
du kommer