Onsdagsmässa på Lindholmen med Carl-Erik Sahlberg

Foto: Magnus Aronson

Varmt välkommen till Lindholmen på mässa på onsdag kl 12:00. Carl-Erik Sahlberg predikar och efteråt serveras en god sopplunch för endast 20 kronor. Kom och var med i en fin gemenskap i en underbar och unik skärgårdsmiljö!

Carl-Erik Sahlberg kommer att predika på Lindholmen under samtliga onsdagsmässor i juli.

Hur du tar dig till Lindholmen
Åk färjan Angantyr från Stadshuskajen kl. 10:30 eller småbåt med S:ta Clara kyrkas personal från Axelsbergs hamn kl. 11:00. Du tar dig enklast till Axelsberg via tunnelbanans röda linje mot Norsborg. Väl framme går du genom centrum och följ Hägerstens allé åt din vänstra sida, sväng sedan in på gatan Torsslowsbacken på höger sida och följ den ner till hamnen. I hamnen går du till en mindre brygga som ligger till höger om båthamnen. Där hämtar vi dig! 🙂

För mer information kontakta Conny Thelaus: 073-054 76 00.

Foto: Magnus Aronsson

Post a comment

Berätta att
du kommer